29.06.16

Kaasan, Tatarstan. Linn on meeldivalt korras. Puhas. Arhitektuuris võib märgata islami jooni. Hotell asub jalakäijate tänaval. Kuna GPS keerutas mind öösel ümber kvartali, siis polnud mul muud võimalust kui seda tänavat mööda kohale sõita. Aga Venemaa hinnad ei väsi üllatamas. Selle öömaja eest tuli välja käija 35 USD!

IMG_6641.

IMG_6643.

IMG_6640.

IMG_6647

.

IMG_6645.

IMG_6646.

IMG_6648Maantee M7 viib otse Moskva südamessa. Loodan, et see on alates Kaasan’ist vähemalt 2+2 ja sõita saab vähemalt 130km/h. Paraku ei midagi sellist. Kaasan’ist väljasõit on OK. Kuid läheb raskeks. Liiklus on tohutult tihe. Rekka rekka küljes kinni. Kiirus on 70km/h. Tee on kitsas. Ka teeremondi kohtades ei ole võimalik kitsuse tõttu mootorrattaga järjekorras ettepoole liikuda.

Nizni Novgorod’i läbimiseks kulub umbes tund, sest liiklus lihtsalt seisab. Hiljem ei saagi aru miks. Teele on küll “ära surnud” mõned veokad, kuid tundub, et need on otsa saanud pigem selle venimise tõttu. Vähemalt ilm on lõpuks ilus. Päike paistab ja temperatuur on 26 kraadi.

Alles peale Nizni Novgorod’i hakkab maantee muutuma. Lõpuks on võimalik sõitma hakata. Venemaa liiklusel pole iseenesest midagi viga. Ei saa öelda, et see oleks hullumeelne. Pigem vahest tundub liigagi rahulik, isegi liigselt venivat ja aeglane. Kogu probleem tundub olevat selles, et lihtsalt pole ruumi. Kohati mööduvad rekkad üksteisest vastasuunas nii, et peeglid puutuvad kokku. Lisaks augud tees, millest selles kitsikuses üritatakse hoopealt mööda põigata. Sellistes olukordades võivadki tekkida õnnetused.

Peale Vladimir’it on tee pidevalt 2+2, aga autosid on siiski nii palju, et Moskva hotelli jõuan jällegi südaööks . Läbitud 810 km.

 

Jaga postitust:

One thought on “29.06.16

  1. Allan Oja Reply

    Äge, vii siis Lenin’ile lilli ka 🙂 Viimane 12-14h tömme ja kodus 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga